All Products
-
Aluminum Strip Coil
-
Color Coated Aluminum Coil
-
Aluminum Foil Roll
-
Aluminum Sheet Plate
-
Aluminum Circle Disc
-
Aluminum Foil Laminated Polyester Film
-
Aluminum Checkered Plate
-
Aluminum Diamond Plate Sheet
-
Embossed Aluminum Sheet
-
Anodized Aluminum Sheet
-
Mirror Aluminum Sheet
-
Aluminum Foil Container
-
Aluminum Foil Lunch Box
-
Disposable BBQ Grill
Keywords [ aluminum foil roll 0 2mm ] match 103 Products.
35 Micron Aluminium Foil Roll For Food Packaging 1235 18 Inch Wide Aluminum Foil
| Keyword: | Aluminum Foil Rolls For Packaging,Aluminum Foil 35 Micron,1235 Aluminum Foil 215 Mm |
|---|---|
| Alloy/Grade: | 1000, 2000, 3000, 5000, 6000, 7000, 8000 Series |
| Type: | Heavy Gauge Foil, Medium Gauge Foil, Light Gauge Foil |
12 Mic 8011 Jumbo Roll Aluminum Foil Food Grade Kitchen Foil Paper
| Alloy: | 8011 |
|---|---|
| Temper: | O, H12, H14, H18, H24, H22, Etc |
| Thickness: | 12mic |
8006 Alloy H22 100mic Aluminum Foil Jumbo Roll Food Grade Container Foil
| Brand: | Henan Yongsheng |
|---|---|
| Product Name: | Aluminum Foil Roll |
| Alloy: | 8006 |
5052 8011 Aluminum Foil Jumbo Roll For Air Conditioner Fin Stock
| Keyword: | 8011 Aluminium Foil Jumbo Roll,5052 Aluminum Foll |
|---|---|
| Type: | Heavy Gauge Foil, Medium Gauge Foil, Light Gauge Foil |
| Thickness: | 0.006 ~ 0.2mm |
High Dyne Value 12-16um Aluminum Foil For Lithium Battery Positive Electrode
| Product Name: | High Dyne Value Battery Foil |
|---|---|
| Alloy: | 1050 1060 1100 1235 |
| Temper: | O, H14, H18, H22, H24 |
8079 8006 Paper Aluminum Foil Jumbo Food Packaging 11 Micron 35 Micron Aluminum Foil Jumbo Roll
| Keyword: | Paper Aluminum Foil,35 Micron Aluminum Foil, Aluminum Foil 1235 Jumbo Roll Food Packaging |
|---|---|
| Alloy/Grade: | 1000, 2000, 3000, 5000, 6000, 7000, 8000 Series |
| Type: | Heavy Gauge Foil, Medium Gauge Foil, Light Gauge Foil |
Wrap Aluminum Foil 200 Square Foot alu paper Household wrapping foil
| Material: | Aluminium Foil |
|---|---|
| Alloy: | 8011 3003 |
| Thickness: | 0.006-0.2mm |
8011 Food Packing Aluminium Foil Roll 1500mm Width ASTM B209
| Keyword: | 8011 Aluminum Foil ,Aluminium Foil Price,Aluminum Foil Food Packing |
|---|---|
| Type: | Heavy Gauge Foil, Medium Gauge Foil, Light Gauge Foil |
| Thickness: | 0.006 ~ 0.2mm |
8006 8011 8021 8079 Aluminum Foil Paper Roll Food Grade Aluminium Foil For Food Packing
| Keyword: | Food Grade Aluminium Foil,Aluminum Foil Paper Roll,Aluminium Foil For Food Packing |
|---|---|
| Alloy/Grade: | 1000, 2000, 3000, 5000, 6000, 7000, 8000 Series |
| Type: | Heavy Gauge Foil, Medium Gauge Foil, Light Gauge Foil |
Corrosion Resistance 11 Micron Aluminum Foil Coil For Kitchen
| Keyword: | 7 Micron Aluminum Foil, Foil Paper Aluminum Foil, Aluminum Foil Roll For Kitchen |
|---|---|
| Alloy: | 1050, 1060, 1070, 1100, 1235, 1145, 3003, 3004, 5052, 5A02, 8006, 8011, 8021, 8079 |
| Type: | Heavy Gauge Foil, Medium Gauge Foil, Light Gauge Foil |


