All Products
-
Aluminum Strip Coil
-
Color Coated Aluminum Coil
-
Aluminum Foil Roll
-
Aluminum Sheet Plate
-
Aluminum Circle Disc
-
Aluminum Foil Laminated Polyester Film
-
Aluminum Checkered Plate
-
Aluminum Diamond Plate Sheet
-
Embossed Aluminum Sheet
-
Anodized Aluminum Sheet
-
Mirror Aluminum Sheet
-
Aluminum Foil Container
-
Aluminum Foil Lunch Box
-
Disposable BBQ Grill
Keywords [ aluminum foil roll 0 2mm ] match 103 Products.
Food Grade Aluminum Foil Paper 1100 1235 Aluminum Container Foil Width 1500mm
| Keyword: | Aluminum Foil,Aluminum Foil Paper,aluminum Foil Jumbo Rolls |
|---|---|
| Type: | Heavy Gauge Foil, Medium Gauge Foil, Light Gauge Foil |
| Thickness: | 0.006 ~ 0.2mm |
Food Grade Aluminum Paper Foil Sheets Aluminum Foil Roller Aluminium Foil For Food Packing
| Keyword: | Aluminum Foil Roller,aluminum Paper Foil,Aluminium Foil For Food Packing |
|---|---|
| Alloy/Grade: | 1000, 2000, 3000, 5000, 6000, 7000, 8000 Series |
| Type: | Heavy Gauge Foil, Medium Gauge Foil, Light Gauge Foil |
1050 3003 4 x 8 aluminum diamond plate sheets laminated aluminum foil are primarily used as anti-slip and decorative materials.
| Product Name: | Aluminum Diamond Plate Sheet |
|---|---|
| Alloy: | 1100, 1145, 1050, 1060, 3003, 3004, 3005, 3102, 5052, 5A02, 5754 |
| Temper: | O-H112 |
8011 8079 Food Aluminum Foil Paper Coil 11 12 20 30 35 Micron Jumbo Roll
| Alloy: | 8011 8079 |
|---|---|
| Temper: | O, F, H12, H18, H22, H24, H26, H32, Etc |
| Thickness: | 0.006-0.2mm |
1060 8011 8079 Aluminium Jumbo Rolls 0.011mm Foil Roll Wholesale Prices
| Keyword: | 8011 Aluminium Foil,1060 Aluminum Foil Roll Price,0.011mm Aluminum Foil |
|---|---|
| Type: | Heavy Gauge Foil, Medium Gauge Foil, Light Gauge Foil |
| Thickness: | 0.006 ~ 0.2mm |
8011 1235 1100 Aluminium Foil Jumbo Roll 0.08 - 0.15mm Food Grade
| Keyword: | Aluminum Foil Rolls For Packaging,Aluminum Foil 35 Micron,1235 Aluminum Foil 215 Mm |
|---|---|
| Alloy/Grade: | 1000, 2000, 3000, 5000, 6000, 7000, 8000 Series |
| Type: | Heavy Gauge Foil, Medium Gauge Foil, Light Gauge Foil |
Foil Embossing 8011 0.009-0.2mm Embossed Aluminium for HairDressing
| Raw Material: | 8011 Aluminum Foil |
|---|---|
| Width: | 10-1300mm |
| Length: | Any |
Aluminum Sheet Supplier 1050 1060 1100 2mm Aluminum Sheet 1500x3050mm Aluminum Sheet Plate Foil Roll
| Keyword: | 1050 Aluminum Sheets,1100 Aluminum Sheet,Aluminum Sheet 1500x3050mm |
|---|---|
| Place Of Origin: | Huiguo Town, Gongyi City, Henan Province, China |
| Grade: | A1050,A1060,A1070,A1100 |
5000 Series Aluminum Coil Manufacturer 0.2mm 0.32mm 1mm 2mm 4mm 5005 5754 5182 5052 5083 Aluminium Coils Roll
| Keyword: | 5000 Series Aluminum Coil,5083 Aluminium Coils,5052 Aluminium Coils |
|---|---|
| Place Of Origin: | Huiguo Town, Gongyi City, Henan Province, China |
| Aluminium Alloy: | A5052,A5005,A5083,A5754 |
8011 1235 1100 Aluminium Foil Jumbo Roll 0.08 - 0.15mm Chinses Factory
| Keyword: | Aluminum Foil Rolls For Packaging,Aluminum Foil 35 Micron,1235 Aluminum Foil 215 Mm |
|---|---|
| Alloy/Grade: | 1000, 2000, 3000, 5000, 6000, 7000, 8000 Series |
| Type: | Heavy Gauge Foil, Medium Gauge Foil, Light Gauge Foil |


