All Products
-
Aluminum Strip Coil
-
Color Coated Aluminum Coil
-
Aluminum Foil Roll
-
Aluminum Sheet Plate
-
Aluminum Circle Disc
-
Aluminum Foil Laminated Polyester Film
-
Aluminum Checkered Plate
-
Aluminum Diamond Plate Sheet
-
Embossed Aluminum Sheet
-
Anodized Aluminum Sheet
-
Mirror Aluminum Sheet
-
Aluminum Foil Container
-
Aluminum Foil Lunch Box
-
Disposable BBQ Grill
Keywords [ aluminum foil roll 0 2mm ] match 103 Products.
200 Sq Ft Aluminum Foil 0.014mm X 30cm X 61m Foil Roll Wrappers
| Material: | 8011 Alufoil |
|---|---|
| Thickness: | 0.006mm(6micron) - 0.2mm (200micron) |
| Width: | 120- 1500 Mm (tolerance:± 1.0mm) |
Food Grade 8011 3003 Aluminum Foil Jumbo Roll Price Almunium Foil Roll Aluminum Foils Paper
| Keyword: | Almunium Foil Roll Aluminum Foils Paper,food Grade 8011 3003 Aluminum Foil Jumbo Roll Price,aluminum Foil Roll |
|---|---|
| Alloy/Grade: | 1000, 2000, 3000, 5000, 6000, 7000, 8000 Series |
| Type: | Heavy Gauge Foil, Medium Gauge Foil, Light Gauge Foil |
1235 1060 soft pack battery core special aluminum foil high conductivity
| Alloy: | 1235, 1060, 1000series, Etc |
|---|---|
| Temper: | H18, Etc |
| Thickness: | 0.012-0.2mm |
8011 Alloy Food Grade Jumbo Aluminum Foil Roll Lamination
| Keyword: | Aluminum Foil Jumbo Roll, Aluminium Foil Rolling Mill, 8011 Alloy Food Grade Aluminium Foil |
|---|---|
| Item: | Supplier Catering Aluminium Foil, Silver Aluminium Foil Paper, Food Packing Household Aluminium Foil |
| Thickness: | 0.006 ~ 0.2mm |
Aluminum Foil Importers Aluminum Foil Jumbo Roll Household Aluminum Paper Foil for Food
| Keyword: | Aluminum Container Foil Film Jumbo,custom Aluminum Foil,aluminum Foil Roll Price |
|---|---|
| Place Of Origin: | Huiguo Town, Gongyi City, Henan Province, China |
| Type: | Heavy Gauge Foil, Medium Gauge Foil, Light Gauge Foil |
3004 Battery Aluminum Foil Roll 45 Cm 3004 Aluminium Foil In Rolls
| Keyword: | Battery Aluminum Foil,aluminum Foil 3004,aluminium Foil In Rolls |
|---|---|
| Alloy/Grade: | 1000, 2000, 3000, 5000, 6000, 7000, 8000 Series |
| Type: | Heavy Gauge Foil, Medium Gauge Foil, Light Gauge Foil |
1050 1060 8011 O Aluminum Foil Jumbo Roll Food Grade 400mm Medical Aluminum Foil
| Name: | Aluminum Foil Roll |
|---|---|
| Type: | Heavy Gauge Foil, Medium Gauge Foil, Light Gauge Foil |
| Thickness: | 0.006 ~ 0.2mm |
8011 Household Aluminum Foil Pack Bag Foil Aluminum Foil Jumbo Roll Food Usage
| Alloy: | 1235, 1145, 8011, 8021, 8079, Etc |
|---|---|
| Temper: | O, H18 |
| Thickness: | 0.004-0.2mm |
Alloy 1235 8011 8079 3003 Aluminum Foil Jumbo Roll for Packaging/Laminated Foil
| Alloy: | 1235, 8011, 8079, Etc |
|---|---|
| Temper: | O, H18 |
| Thickness: | 0.006-0.2mm |
3003 3004 3105 Aluminium Foil Jumbo Roll 38 Micron 300mm Aluminum Foil 12x1000
| Keyword: | Aluminum Foil Roll Jumbo,aluminum Foil 38 Micron |
|---|---|
| Alloy/Grade: | 1000, 2000, 3000, 5000, 6000, 7000, 8000 Series |
| Type: | Heavy Gauge Foil, Medium Gauge Foil, Light Gauge Foil |


