All Products
-
Aluminum Strip Coil
-
Color Coated Aluminum Coil
-
Aluminum Foil Roll
-
Aluminum Sheet Plate
-
Aluminum Circle Disc
-
Aluminum Foil Laminated Polyester Film
-
Aluminum Checkered Plate
-
Aluminum Diamond Plate Sheet
-
Embossed Aluminum Sheet
-
Anodized Aluminum Sheet
-
Mirror Aluminum Sheet
-
Aluminum Foil Container
-
Aluminum Foil Lunch Box
-
Disposable BBQ Grill
Keywords [ aluminum foil roll 0 2mm ] match 103 Products.
Foil Aluminum Rolls Jumbo 1235 3003 5052 8006 8011 Aluminum Foil Roller
| Keyword: | 8011 Aluminum Foil,foil Aluminum Rolls,Aluminum Foil Roller |
|---|---|
| Item: | Supplier Catering Aluminium Foil, Silver Aluminium Foil Paper, Food Packing Household Aluminium Foil |
| Type: | Heavy Gauge Foil, Medium Gauge Foil, Light Gauge Foil |
1060 1235 1145 3004 5052 8006 8011 Aluminium Foil Roll Aluminum Foils Paper
| Keyword: | 8011 Aluminum Foil,almunium Foil Roll Aluminum Foils Paper,aluminum Foil 3004 |
|---|---|
| Place Of Origin: | Huiguo Town, Gongyi City, Henan Province, China |
| Type: | Heavy Gauge Foil, Medium Gauge Foil, Light Gauge Foil |
1050 3003 8011 Aluminum Foil Jumbo Roll Food Grade 500mm Medical
| Keyword: | 1050 Aluminium Foil,8011 Aluminum Foil Roll,3003 Aluminum Foil |
|---|---|
| Type: | Heavy Gauge Foil, Medium Gauge Foil, Light Gauge Foil |
| Thickness: | 0.006 ~ 0.2mm |
1050 3003 8011 Aluminum Foil Jumbo Roll Food Grade 1500mm Medical Aluminum Foil
| Keyword: | 1050 Aluminium Foil,8011 Aluminum Foil Roll,3003 Aluminum Foil |
|---|---|
| Type: | Heavy Gauge Foil, Medium Gauge Foil, Light Gauge Foil |
| Thickness: | 0.006 ~ 0.2mm |
1050 1060 1100 3003 5005 5052 5754 5083 6061 6063 7075 Aluminum Sheet Plate Coil Strip Foil Roll
| Keyword: | 3003 Aluminum Sheet Plate,5005 Aluminum Sheet,aluminum Sheet Roll |
|---|---|
| Place Of Origin: | Huiguo Town, Gongyi City, Henan Province, China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
Paper Aluminum Foil Film Price Per Kg 1235 5052 Aluminium Foil For Food Containers
| Keyword: | Aluminum Foil Film, Foil Paper Aluminum Foil, Aluminum Foil 1235 |
|---|---|
| Item: | Supplier Catering Aluminium Foil, Silver Aluminium Foil Paper, Food Packing Household Aluminium Foil |
| Type: | Heavy Gauge Foil, Medium Gauge Foil, Light Gauge Foil |
1060 H18 Aluminum Foil 0.15mm Thickness H12 For Lithium Battery Foil
| Product Name: | 1000 Series Battery Foil |
|---|---|
| Alloy: | 1050 1060 1100 1235, Etc |
| Temper: | O, F, H12, H14, H18, H22, H24, H26, H32, Etc |
Coated Aluminum Coil Aluminum Sheet Roll Factory PE PVDF Color Coated Aluminum Coil For ACP
| Product Name: | Color Aluminum Coil Roll |
|---|---|
| Alloy: | 1000 3000 5000 6000 Series |
| Temper: | O-H112, Etc |
5A02 Aluminum Foil Jumbo Roll For Food 560Mpa H112 Temper
| Keyword: | Aluminum Foil For Food,Aluminum Foil Paper,Aluminum Foil Jumbo Roll |
|---|---|
| Type: | Heavy Gauge Foil, Medium Gauge Foil, Light Gauge Foil |
| Thickness: | 0.006 ~ 0.2mm |
5a02 8006 Food Grade Aluminum Foil Jumbo Roll Anti Corrosion
| Keyword: | 8006 8011 Food Grade Aluminum Foil, Aluminum Foil Jumbo Roll, Aluminum Foil For FoodPackage |
|---|---|
| Alloy Type: | 1050, 1060, 1070, 1100, 1235, 1145, 3003, 3004, 5052, 5A02, 8006, 8011, 8021, 8079 |
| Inner Core Materials: | Aluminum Core, Etc. |


