All Products
-
Aluminum Strip Coil
-
Color Coated Aluminum Coil
-
Aluminum Foil Roll
-
Aluminum Sheet Plate
-
Aluminum Circle Disc
-
Aluminum Foil Laminated Polyester Film
-
Aluminum Checkered Plate
-
Aluminum Diamond Plate Sheet
-
Embossed Aluminum Sheet
-
Anodized Aluminum Sheet
-
Mirror Aluminum Sheet
-
Aluminum Foil Container
-
Aluminum Foil Lunch Box
-
Disposable BBQ Grill
Keywords [ aluminum foil roll 0 2mm ] match 103 Products.
0.2mm Thickness 1050 H24 Thin Aluminum Strips High Ductility Plasticity
| Product Name: | Aluminum Strip Coil |
|---|---|
| Place Of Origin: | China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
Polished Aluminum Mirror Sheet High Reflective Aluminum Reflection Sheet
| Product Name: | Polished Aluminum Mirror Sheet,mirror Aluminum Sheet,reflective Aluminum Sheet |
|---|---|
| Place Of Origin: | Henan Province, China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
Aluminum Alloy Strip 5052 5182 8011 O H12 H14 H16 H18 H19 For Beverage Caps
| Alloy: | 5000 Series, 8000 Series |
|---|---|
| Temper: | O-H112 |
| Thickness: | 0.2mm-5.0mm |
Spot Supply Double Zero Aluminium Foil 6-7mic 450-700mm 1235 8079 Alloy
| Alloy: | 1235 8079 |
|---|---|
| Temper: | O, F, H12, H18, H22, H24, H26, H32, Etc |
| Thickness: | 0.006-0.2mm |
Cigarette Foil Pure Foil 1235 0.0065mm 0.007mm Single Smooth Cigarette Packaging Foil
| Keyword: | Cigarette Foil Pure Foil |
|---|---|
| Type: | Heavy Gauge Foil, Medium Gauge Foil, Light Gauge Foil |
| Thickness: | 0.006 ~ 0.2mm |
2mm 3mm Thick Anodised Aluminium Sheet 5052 5083 1050 3003 H14 For Exterior Use
| Keyword: | 2mm 3mm Thick Aluminium Sheet,anodised Aluminium Sheet,aluminium Sheets For Exterior Use |
|---|---|
| Place Of Origin: | Gongyi, China |
| Standards: | ASTM-B209,EN573-1,GB/T3880.1-2006 |
99% Aluminum Circle 2mm 2.5mm 3mm For Cookware Utensils Aluminum Round
| Alloy: | 1050 1060 1100 3003 3004 5005 5052 5454 |
|---|---|
| Temper: | O, H12, H14, H16, H18, H24 |
| Thickness: | 0.4-10mm |
1 4 Aluminum Diamond Plate 18 X 36 Inch 6061 - T6 Aluminum Tread Plate
| Alloy Grade: | 6061 |
|---|---|
| Temper: | T4, T8, T112, Etc |
| Thickness: | 0.12-1.2mm |
5083 Anodized Aluminum Sheet Aluminum Plate 5mm 0.1mm 0.2mm 0.3mm 0.7mm Sheet
| Keyword: | 5083 Aluminium Plate,5083 Aluminum Sheet,5mm Aluminum Sheet |
|---|---|
| Processing Service: | Bending, Decoiling, Welding, Punching, Cutting |
| Temper: | O~H112, T3~T8, T351~851 |
0.1mm Anodized Aluminum Sheet Plate 5mm 0.2mm 0.3mm 0.7mm T351
| Name: | Aluminum Sheet |
|---|---|
| Processing Service: | Bending, Decoiling, Welding, Punching, Cutting |
| Temper: | O~H112, T3~T8, T351~851 |


