All Products
-
Aluminum Strip Coil
-
Color Coated Aluminum Coil
-
Aluminum Foil Roll
-
Aluminum Sheet Plate
-
Aluminum Circle Disc
-
Aluminum Foil Laminated Polyester Film
-
Aluminum Checkered Plate
-
Aluminum Diamond Plate Sheet
-
Embossed Aluminum Sheet
-
Anodized Aluminum Sheet
-
Mirror Aluminum Sheet
-
Aluminum Foil Container
-
Aluminum Foil Lunch Box
-
Disposable BBQ Grill
-
Aluminum Coil
Keywords [ 0 5mm aluminum coil for construction ] match 221 Products.
Building Material 1100 1050 1060 0.8mm Thick Cold Rolled Aluminum Coil Coated
| Product Name: | Color Coated Aluminum Coil |
|---|---|
| Grade: | 1100 1050 1060 |
| Temper: | O - H112 |
1060 3003 5052 6061 thin Aluminum coil strip for industry building pressing
| Alloy: | 1000series-8000series |
|---|---|
| Temper: | O-H112,T3-T8 |
| Thickness: | 0.13mm-6.5mm |
1100 Aluminum Coil Industrial Grade Pure 1mm 2mm 3mm 5mm Mill Finish
| Alloy/Grade: | 1000 Series |
|---|---|
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
| Thickness: | 0.2-8.0mm |
Dc Cc 3003 H14 1060 Stucco Embossed Aluminum Coil Aluminium Checker Plate Sheet
| Product Name: | Embossed Aluminum Sheet |
|---|---|
| Place Of Origin: | China |
| Brand: | YongSheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
1000 & 3000 Series PVC Coated Aluminum Coil 0.6mm Wood Grain Aluminum Coil Stock For Gutter Roofing Wall
| Alloy: | 1050, 1060, 1100, 3003, 3004, 3105, Etc. |
|---|---|
| Temper: | O-H112 |
| Thickness: | 0.2-3mm |
0.5 Mm Aluminum Strip Aluminum Coils Strip For Industry Building Packing
| Alloy: | 1060 1070 1100 3003 3005 5052 6061, Etc |
|---|---|
| Temper: | O-H112, Etc |
| Width: | 3-2600mm |
Alloy Aluminium Coil Rolls Stock Suppliers 1050 1060 1070
| Keyword: | Aluminum Roll Sheet, Aluminum Coil Stock,1050 Aluminum Coil |
|---|---|
| Place Of Origin: | Huiguo Town, Gongyi City, Henan Province, China |
| Alloy/Grade: | A1050, A1060, A1070, A1100 |
1050 1060 1100 Aluminum Coil Aluminum Sheet Roll 1000 Series Strip Coil
| Thickness: | 0.1-6.5mm |
|---|---|
| Width: | 10-2000mm |
| Length/Weight: | As Per Your Requirements |
5052 Colored Aluminum Coil Exquisite Appearance 032 Aluminum Coil Aluminum Painted Coil
| Alloy: | 1060 1070 1100 3003 3005 5052 6061, Etc |
|---|---|
| Temper: | O-H112, Etc |
| Width: | 20-2400mm |
PVDF Wood Grain Aluminium Coated Coil For Construction
| Product Name: | Color Coated Aluminum Coil |
|---|---|
| Place Of Origin: | Gongyi, China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum |


