All Products
-
Aluminum Strip Coil
-
Color Coated Aluminum Coil
-
Aluminum Foil Roll
-
Aluminum Sheet Plate
-
Aluminum Circle Disc
-
Aluminum Foil Laminated Polyester Film
-
Aluminum Checkered Plate
-
Aluminum Diamond Plate Sheet
-
Embossed Aluminum Sheet
-
Anodized Aluminum Sheet
-
Mirror Aluminum Sheet
-
Aluminum Foil Container
-
Aluminum Foil Lunch Box
-
Disposable BBQ Grill
-
Aluminum Coil
Keywords [ 0 5mm aluminum coil for construction ] match 221 Products.
SGS Welding Color Coated Painted Aluminum Coil UV Resistant
| Product Name: | Color Coated Aluminum Coil |
|---|---|
| Place Of Origin: | China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
5052 PVDF Coating Prepainted Aluminum Coil Anti Impact
| Product Name: | Color Coated Aluminum Coil |
|---|---|
| Place Of Origin: | China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
1060 1100 H24 Aluminum Coil Roll 1xxx 3xxx 5xxx 6xxx Series For Automotive
| Product Name: | Aluminum Coil |
|---|---|
| Alloy/Grade: | 1000—8000 Series |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
5052 H32 Aluminum Alloy Coils 1100 Aluminum Coil h24 aluminum coil
| Keyword: | 5052 H32 Aluminum Alloy Coils,h24 Aluminum Coil,1100 Aluminum Coil |
|---|---|
| Place Of Origin: | Gongyi,China |
| Brand: | YongSheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
1xxx 3xxx 5xxx Aluminum Coil Downspout Aluminum Coil 3003 Aluminum Coil
| Keyword: | 3003 Aluminum Coil,1xxx 3xxx 5xxx Aluminum Coil,downspout Aluminum Coil |
|---|---|
| Alloy/Grade: | 1000, 2000, 3000, 5000, 6000, 7000, 8000 Series |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
A5052 H32 Aluminum Sheet Pre Painted Aluminum Coil For Channel Yacht Bodies
| Product Name: | Aluminum Coil |
|---|---|
| Place Of Origin: | China |
| Standards: | ASTM-B209,EN573-1,GB/T3880.1-2006 |
0.1-6.0mm Thick Pre Painted Aluminum Sheet PE PVDF For Construction Painted Aluminum Coil
| Alloy: | 1000series-8000series |
|---|---|
| Temper: | O-H112,T3-T8 |
| Thickness: | 0.13mm-6.5mm |
1060 0.3mm 0.6mm 1.2mm Thickness Aluminum Coil Roll Stock
| Keyword: | Cold Rolled Aluminum Coils, Aluminum Coil For Roofing |
|---|---|
| Place Of Origin: | Huiguo Town, Gongyi City, Henan Province, China |
| Alloy/Grade: | A1050, A1060, A1070, A1100 |
White Aluminum Coil 3003 3004 3105 5005 ALuminum Coil Trim Coated
| Grade: | 1050 1060 1100 3003 3004 3005 5052 5083 |
|---|---|
| Temper: | O-H112 |
| Thickness: | 0.1-8.0mm |
1060 1070 PE PVDF Coating Diamond Orange Peel Stucco Embossed Aluminum Coil
| Alloy/Grade: | 1000series-8000series |
|---|---|
| Temper: | O - H112 |
| Thickness: | 0.15mm-5.0mm |


