All Products
-
Aluminum Strip Coil
-
Color Coated Aluminum Coil
-
Aluminum Foil Roll
-
Aluminum Sheet Plate
-
Aluminum Circle Disc
-
Aluminum Foil Laminated Polyester Film
-
Aluminum Checkered Plate
-
Aluminum Diamond Plate Sheet
-
Embossed Aluminum Sheet
-
Anodized Aluminum Sheet
-
Mirror Aluminum Sheet
-
Aluminum Foil Container
-
Aluminum Foil Lunch Box
-
Disposable BBQ Grill
-
Aluminum Coil
Keywords [ 0 5mm aluminum coil for construction ] match 221 Products.
0.5mm 0.6mm 1mm Thickness Cold Rolled Aluminum Coil Free Sample for Furniture Industry Construction
| Product Name: | Aluminum Coil/Roll |
|---|---|
| Is Alloy: | Is Alloy |
| Alloy: | 1100, 1145, 1050, 1060, 3102, 3003, 3004, 3005, 5052, 5A02, 5754 |
1060 1100 1050 H14 H16 H18 PE PVDF Prepainted Color Coated Aluminium Aluminum Coil Sheet Roll For Gutter
| Keyword: | Prepainted Aluminum Coil,Color Coated Aluminum Coil,Aluminum Coil For Constructions |
|---|---|
| Alloy/Grade: | 1000series-8000series |
| Temper: | O-H112,T3-T8,T351-T851 |
3105 Aluminum Coil Factory Wholesale H14 H24 Coil Price
| Keyword: | 3105 Aluminum Coils Price,6061 Aluminum Coil Wholesale |
|---|---|
| Place Of Origin: | Huiguo Town, Gongyi City, Henan Province, China |
| Alloy/Grade: | A1050, A1060, A1070, A1100 |
3mm 1050 5052 Embossed Aluminum Coil For Construction Roofing
| Product Name: | Embossed Aluminum Sheet |
|---|---|
| Place Of Origin: | China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
Insulation 1060 3003 3004 Aluminum Coil Skin 0.45mm 0.5mm For Pipe Packaging
| Alloy: | 1050/1060/1100/3003/3004 |
|---|---|
| Temper: | O - H112 |
| Thickness: | 0.1-300mm |
5754 5 Bar 5mm Aluminum Sheet Checked Pattern Plates Aluminum Checked Plate
| Keyword: | Aluminum Checked Plate,Aluminum Checked Pattern Plates,5754 5 Bar 5mm Aluminum Sheet |
|---|---|
| Place Of Origin: | Gongyi,China |
| Pattern Size: | Customized |
Roof Tile T351 0.5mm Thick Blue Color Coated Aluminum Coil
| Product Name: | Color Coated Aluminum Coil |
|---|---|
| Place Of Origin: | China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
Pre-Painted Aluminum Coil Color Coated Aluminum Coil Painted Aluminum Sheet Plate
| Keyword: | Pre-Painted Aluminum Coil,Color Coated Aluminum Coil,Painted Aluminum Sheet Plate |
|---|---|
| Alloy/Grade: | 1000 Series, 3000 Series, 5000 Series, 6000 Series |
| Temper: | O-H112,T3-T8,T351-T851 |
Coated Aluminum Coil Aluminum Sheet Roll Factory PE PVDF Color Coated Aluminum Coil For ACP
| Product Name: | Color Aluminum Coil Roll |
|---|---|
| Alloy: | 1000 3000 5000 6000 Series |
| Temper: | O-H112, Etc |
Aluminum Coil 3003 3004 3005 3103 3105 3A21 Alloy Grade Customized Thickenss Width
| Material: | Aluminium |
|---|---|
| Thickness: | 0.1-6.5mm |
| Width: | 10-2000mm |


