All Products
-
Aluminum Strip Coil
-
Color Coated Aluminum Coil
-
Aluminum Foil Roll
-
Aluminum Sheet Plate
-
Aluminum Circle Disc
-
Aluminum Foil Laminated Polyester Film
-
Aluminum Checkered Plate
-
Aluminum Diamond Plate Sheet
-
Embossed Aluminum Sheet
-
Anodized Aluminum Sheet
-
Mirror Aluminum Sheet
-
Aluminum Foil Container
-
Aluminum Foil Lunch Box
-
Disposable BBQ Grill
-
Aluminum Coil
Keywords [ 0 5mm aluminum coil for construction ] match 221 Products.
T351 Temper Pvdf Color Coated Aluminum Coil 3004 Golden Color
| Product Name: | Color (Coating) Aluminum Coil/Sheet |
|---|---|
| Alloy/Grade: | 1000Series, 3000Series, 5000Series, 6000Series |
| Temper: | O-H112,T3-T8,T351-T851 |
1060 Insulation Color Coated Aluminum Coil 0.5mm Thickness
| Product Name: | Color Coated Aluminum Coil |
|---|---|
| Place Of Origin: | China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
1060/3003/5052/6061 Aluminum Sheets Roll Aluminum Coil Plate Aluminum Strip
| Material: | Aluminium |
|---|---|
| Thickness: | 0.1-6.5mm |
| Width: | 10-2000mm |
Aluminum Coils Aluminium Coil Roll Color Coated Aluminum Coils Sheet Metal Roll
| Alloy: | 1050 1100 3003 3004 5051 5052 6061 |
|---|---|
| Temper: | O-H112,T3-T8,T351-T851 |
| Thickness: | 0.2-6.5mm |
High Precision Color Coated Aluminum Coil PE PVDF Aluminum Alloy Coil
| Keyword: | Coated Aluminum Coils , PE Color Coated Aluminum Coil, Pvdf Aluminum Paint Coated Coils |
|---|---|
| Place Of Origin: | Huiguo Town, Gongyi City, Henan Province, China |
| Alloy/Grade: | 1000 Series, 3000 Series, 5000 Series, 6000 Series |
3000 Series Temper T351 Color Coated Aluminum Coil Roofing
| Product Name: | Color (Coating) Aluminum Coil/Sheet |
|---|---|
| Alloy/Grade: | 1000Series, 3000Series, 5000Series, 6000Series |
| Temper: | O-H112,T3-T8,T351-T851 |
1060 Alloy 0.5 Mm Thickness Insulation Color Coated Aluminum Coil
| Product Name: | Color Coated Aluminum Coil |
|---|---|
| Place Of Origin: | China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
Construction PVDF Color Coated Aluminum Coil Rust Prevention
| Product Name: | Color Coated Aluminum Coil |
|---|---|
| Place Of Origin: | China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
EN573-1 Gutter Roofing Painted Aluminum Coil PE Coating T851
| Product Name: | Color Coated Aluminum Coil |
|---|---|
| Place Of Origin: | Gongyi, China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum |
1000 Series Color Coated Aluminum Coil PVDF Coating For Gutter Roofing
| Product Name: | Color Coated Aluminum Coil |
|---|---|
| Place Of Origin: | Gongyi, China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum |


