All Products
-
Aluminum Strip Coil
-
Color Coated Aluminum Coil
-
Aluminum Foil Roll
-
Aluminum Sheet Plate
-
Aluminum Circle Disc
-
Aluminum Foil Laminated Polyester Film
-
Aluminum Checkered Plate
-
Aluminum Diamond Plate Sheet
-
Embossed Aluminum Sheet
-
Anodized Aluminum Sheet
-
Mirror Aluminum Sheet
-
Aluminum Foil Container
-
Aluminum Foil Lunch Box
-
Disposable BBQ Grill
-
Aluminum Coil
Keywords [ 0 5mm aluminum coil for construction ] match 221 Products.
Aluminum Strip Coil Alloy Grade Sheet Roll 1.5mm 2.5mm Inside 76mm Diameter
| Width: | As Per Your Requirements |
|---|---|
| Application: | Construction, Decoration, Transportation, Etc. |
| Thickness: | 0.1-6.0mm |
Stucco Embossed Aluminium Sheet Coil 1000-6000 Series 1.0-1.5mm
| Grade: | 1000, 3000, 5000 Series |
|---|---|
| Temper: | O-H112 |
| Type: | Plate/Coil |
1060 O/H 5052 Aluminum Alloy Strip Thin Aluminum Strip 0.2 0.3 0.4 0.5mm
| Alloy: | 1060 5052 |
|---|---|
| Temper: | O-H112 |
| Thickness: | 0.2mm-5.0mm |
OEM ODM 6mm 5000 6000 Series Pre Painted Aluminum Sheet
| Alloy: | 1000series-8000series |
|---|---|
| Temper: | O-H112,T3-T8 |
| Thickness: | 0.13mm-6.5mm |
Aluminium Checker Plate 1050 1100 3003 5052 Aluminum Embossed Sheet for Refrigerator Use
| Alloy/Grade: | 1000 Series,3000 Series, 5000 Series |
|---|---|
| Temper: | O-H112, O / H14 / H32 / H24 |
| Thickness: | 0.13mm-6.5mm |
Stucco Embossed Aluminum Plate Sheet Aluminum Checker Plate 5005 H34 Aluminum Diamond Plate
| Keyword: | Stucco Embossed Aluminum Plate,Aluminum Checker Plate,5005 H34 Aluminum Diamond Plate |
|---|---|
| Place Of Origin: | Gongyi,China |
| Pattern Size: | Customized |
Powder Coated Anodized 1050 1060 1070 1100 Aluminium Sheet Coil
| Alloy/Grade: | 1000series-8000series |
|---|---|
| Temper: | O-H112,T3-T8 |
| Thickness: | 0.13mm-6.5mm |
aluminum channel letter coil Aluminum Trim Coil Aluminum Sheet Roll
| Keyword: | Aluminum Trim Coil,aluminum Channel Letter Coil,Aluminum Sheet Roll |
|---|---|
| Place Of Origin: | Gongyi, China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
Prepainted Aluminium Coated Coil
| Product Name: | Color Coated Aluminum Coil |
|---|---|
| Place Of Origin: | Gongyi, China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum |
A1060 A3003 Color Coated Prepainted Aluminium Coil T3 Temper
| Product Name: | Color Coated Aluminum Coil |
|---|---|
| Place Of Origin: | Gongyi, China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum |


