All Products
-
Aluminum Strip Coil
-
Color Coated Aluminum Coil
-
Aluminum Foil Roll
-
Aluminum Sheet Plate
-
Aluminum Circle Disc
-
Aluminum Foil Laminated Polyester Film
-
Aluminum Checkered Plate
-
Aluminum Diamond Plate Sheet
-
Embossed Aluminum Sheet
-
Anodized Aluminum Sheet
-
Mirror Aluminum Sheet
-
Aluminum Foil Container
-
Aluminum Foil Lunch Box
-
Disposable BBQ Grill
-
Aluminum Coil
Keywords [ 0 5mm aluminum coil for construction ] match 221 Products.
1060 3003 3004 5052 PE Pvdf Prepainted Color Coated Aluminum Coil Sheet Roll Strip
| Keyword: | Color Coated Aluminum Coil,color Aluminum Coil,painted Aluminum Coil |
|---|---|
| Alloy/Grade: | 1000 Series, 3000 Series, 5000 Series, 6000 Series |
| Temper: | O-H112,T3-T8,T351-T851 |
1060 3003 3004 3005 5052 PVDF , PE Prepainted Color Coated Aluminum Coils / Sheet
| Alloy/Grade: | 1060 1100 3003 3005 5052 |
|---|---|
| Temper: | O-H112,etc |
| Thickness: | 0.2mm-6.5mm |
Printed Metal Sheet Coated Aluminum Coil 3003 3104 3105 H16 4 X 8 Coil Roll
| Alloy: | 1000 Series, 3000 Series, 5000 Series, 6000 Series |
|---|---|
| Temper: | O-H112 |
| Thickness: | 0.2-6.5mm |
Sheet Roll Aluminum Coil 3 5 6 Series Aluminum Alloy Metal Customized
| Surface Treatment: | Coated, Embossed, Anodized, Mill Finish,etc. |
|---|---|
| Width: | 10-2000mm |
| Package: | Standard Export Package |
PE PVDF White Aluminum Gutter Coil Pre-Painted Color Coated Aluminum Coil Sheet
| Keyword: | Colour Coated Aluminum Coil,white Aluminum Gutter Coil,pre-painted Aluminum Coil |
|---|---|
| Alloy/Grade: | 1000 Series, 3000 Series, 5000 Series, 6000 Series |
| Temper: | O-H112,T3-T8,T351-T851 |
High Precision Color Coated Aluminum Coil PE PVDF Alloy 6.5mm T851
| Name: | Color Coated Aluminum Coil |
|---|---|
| Place Of Origin: | Huiguo Town, Gongyi City, Henan Province, China |
| Alloy/Grade: | 1000 Series, 3000 Series, 5000 Series, 6000 Series |
Aluminum Roll Coil 1060 1100 3003 H12 GB/T3880 1.2mm 2.5mm Aluminum Sheet for Cladding
| Alloy: | 1000/3000/5000/6000/etc |
|---|---|
| Temper: | O-H112 |
| Thickness: | 0.2mm - 8mm Or Customized |
6.5mm Thickness Wood Grain Painted Aluminum Coil with T351 Temper
| Product Name: | Color (Coating) Aluminum Coil/Sheet |
|---|---|
| Alloy/Grade: | 1000Series, 3000Series, 5000Series, 6000Series |
| Temper: | O-H112,T3-T8,T351-T851 |
Alloy 1060 3003 3004 5052 Temper H24 H19 Color Coated Aluminum Coil
| Alloy: | 1000 3000 5000 6000 Series |
|---|---|
| Temper: | O H14 H18 H24 H36 T4 T8 T351, Etc |
| Thickness: | 0.2mm-6.5mm |
3003H And 8011 H14 Aluminum Coil Aluminum Sheet Aluminum Roll
| Keyword: | 3003H Aluminum Coil,8011 H14 Aluminum Coil,3003 H14 Aluminum Roll |
|---|---|
| Alloy/Grade: | 1000—8000 Series |
| Brand: | YongSheng Aluminum Industry Co., Ltd. |


