All Products
-
Aluminum Strip Coil
-
Color Coated Aluminum Coil
-
Aluminum Foil Roll
-
Aluminum Sheet Plate
-
Aluminum Circle Disc
-
Aluminum Foil Laminated Polyester Film
-
Aluminum Checkered Plate
-
Aluminum Diamond Plate Sheet
-
Embossed Aluminum Sheet
-
Anodized Aluminum Sheet
-
Mirror Aluminum Sheet
-
Aluminum Foil Container
-
Aluminum Foil Lunch Box
-
Disposable BBQ Grill
-
Aluminum Coil
Keywords [ 0 5mm aluminum coil for construction ] match 221 Products.
3003 HO Aluminum Strip For Flex Pipe Coil 1.0mm Aluminum Divider Strip
| Alloy: | 1000series-8000series |
|---|---|
| Temper: | O-H112,T3-T8 |
| Thickness: | 0.13mm-6.5mm |
5052 Embossed Aluminum Sheet 4x8 5754 Aluminum Diamond Plate 100mm 1600mm
| Keyword: | 1100 Embossed Aluminum Sheet,1100 Aluminum Diamond Sheet, 4x8 Aluminum Sheet |
|---|---|
| Application: | Construction, Flooring, Refrigerator, Kitchen Cabinet,etc. |
| Temper: | O-H112, O / H14 / H32 / H24 |
0.1mm Aluminum Mirror Sheet Roll Polished Strip Coil 3003 1060
| Thickness: | 0.1-10mm |
|---|---|
| Edge: | Mill Edge |
| Width: | 10-1500mm |
O-H112 Aluminum Checker Plate 3003 Aluminum Tread Plate Sheet Factory Price
| Keyword: | 3003 Checkered Aluminum Plate,O-H112 Aluminum Diamond Plate |
|---|---|
| Brand: | YongSheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
| Alloy/Grade: | 1000Series-8000Series |
Anodized Aluminum Manufacturers 2mm 3mm 5mm 10mm Aluminum Sheet Price Aluminum Plate
| Material: | Anodized Aluminum |
|---|---|
| Temper: | O, H12, H14, H16, H18, H22, H24, H26, H32, H34, H36, H38, T4, T5, T6, T651 |
| Thickness: | 0.2mm-20mm |
Silver Colored 0.2mm 6.0mm Clear Mirror Aluminum Sheet 3mm To 3000mm Width
| Product Name: | Mirror Aluminum Sheet/Coil |
|---|---|
| Place Of Origin: | China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
1600mm 0.2mm Embossing Mirror Finish Aluminum Sheet For Decoration
| Product Name: | Mirror Aluminum Sheet/Coil |
|---|---|
| Place Of Origin: | China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
Roof Sheet Aluminum 1mm 0.5mm Thickness Alloy 1050 1100 3003 3105 Aluminum Sheets
| Keyword: | 3105 Aluminum Sheet,roof Sheet Aluminium,aluminum 1050 1100 3003 Alloy |
|---|---|
| Place Of Origin: | Gongyi, China |
| Standards: | ASTM-B209,EN573-1,GB/T3880.1-2006 |
1050 Aluminum Diamond Plate Patterned Aluminium Checkered Sheet Embossed Pattern
| Keyword: | 1050 Embossed Aluminum Sheet,1050 Aluminum Diamond Plate, 1100 Aluminum Checked Sheet |
|---|---|
| Alloy: | 1000 Series,3000 Series, 5000 Series |
| Temper: | O-H112, O / H14 / H32 / H24 |
3003 Aluminum Checker Plate Sheet 5754 Embossed Aluminum Tread Plate for Anti Slip Stairs
| Keyword: | 3003 Embossed Aluminum Sheet,3003 Embossed Plate, Aluminum Sheet For Anti-Slip Stairs |
|---|---|
| Alloy/Grade: | 1100, 1145, 1050, 1060, 3003, 3004, 3005, 3102, 5052, 5A02, 5754 |
| Temper: | O-H112 |


