All Products
-
Aluminum Strip Coil
-
Color Coated Aluminum Coil
-
Aluminum Foil Roll
-
Aluminum Sheet Plate
-
Aluminum Circle Disc
-
Aluminum Foil Laminated Polyester Film
-
Aluminum Checkered Plate
-
Aluminum Diamond Plate Sheet
-
Embossed Aluminum Sheet
-
Anodized Aluminum Sheet
-
Mirror Aluminum Sheet
-
Aluminum Foil Container
-
Aluminum Foil Lunch Box
-
Disposable BBQ Grill
-
Aluminum Coil
Keywords [ 0 5mm aluminum coil for construction ] match 221 Products.
1050HO A3003 Aluminum Circle Round Disc Aluminum Sheet Pan Aluminium Disk For Cookware
| Product Name: | 1050HO Aluminum Circle Aluminum, Aluminum Sheet Pan, Aluminium Disk For Cookware |
|---|---|
| Alloy/Grade: | 1000—8000 Series |
| Thickness: | 0.3mm-6.0mm |
3003 6061 Aluminum Checker Plate Aluminum Diamond Tread Plate 5 Bars Embossed Anti-Slip Patterned Diamond Sheet
| Grade: | 1000, 3000, 5000 Series |
|---|---|
| Temper: | O-H112 |
| Thickness: | 0.13mm-6.5mm |
Embossed 0.25mm 4x8 7075 Anodized Aluminum Sheet Metal For Ice Box
| Alloy: | 1000series-8000series |
|---|---|
| Temper: | O-H112,T3-T8 |
| Thickness: | 0.13mm-6.5mm |
Aluminium Roofing Sheet In Nigeria Aluminum Roofing Coil Roll 0.5 Mm Thickness
| Keyword: | Aluminium Roofing Sheet Coil,aluminium Roofing Coil Roll 0.5 Mm Thickness,best Aluminium Roofing Sheet In Nigeria, |
|---|---|
| Place Of Origin: | China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
Aluminium Sheet Price 6061 T6 Aluminum Sheet 5mm Aluminium Plate
| Keyword: | Aluminium Sheet Price,6061 T6 Aluminum Sheet,5mm Aluminium Plate |
|---|---|
| Place Of Origin: | China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
1 3 5 Bar Diamond Aluminum Sheet Plate For Stair Treads Wear Resistant And Non Slip
| Alloy: | 1xxx/3xxx/5xxx/6xxx/8xxx Series |
|---|---|
| Temper: | O-H112 |
| Type: | Plate/Coil |
Gold color coated aluminum foil for aluminum foil lunch box, high temperature resistant, tear resistant, wear resistant 0.022 6.5mm
| Alloy: | 1014, 8011, Etc |
|---|---|
| Temper: | O-H112, T3-T8, Etc |
| Thickness: | 0.022-6.5mm |
3Bar 5Bar Aluminum Checkered Plate 1050 Non Slip Aluminum Embossed Sheet
| Keyword: | 1050 Checkered Aluminum Plate,1050 Aluminum Embossed Sheet |
|---|---|
| Brand: | YongSheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
| Application: | Construction , Flooring ,Refrigerator, Wine Cabinet, Kitchen Cabinet Etc. |
5052 5754 Diamond Aluminum Plate / Checkered Patterned Plate / Embossed Perforated Aluminum Sheet
| Grade: | 1100, 1145, 1050, 1060, 3003, 3004, 3005, 3102, 5052, 5A02, 5754 |
|---|---|
| Temper: | O-H112 |
| Type: | Plate/Coil |
Premium Quality Aluminum Diamond Plate 5754 Aluminum Checker Plate for Industrial And Decorative Use
| Alloy: | 1000series-8000series |
|---|---|
| Type: | Plate/Coil |
| Temper: | O-H112 |


