All Products
-
Aluminum Strip Coil
-
Color Coated Aluminum Coil
-
Aluminum Foil Roll
-
Aluminum Sheet Plate
-
Aluminum Circle Disc
-
Aluminum Foil Laminated Polyester Film
-
Aluminum Checkered Plate
-
Aluminum Diamond Plate Sheet
-
Embossed Aluminum Sheet
-
Anodized Aluminum Sheet
-
Mirror Aluminum Sheet
-
Aluminum Foil Container
-
Aluminum Foil Lunch Box
-
Disposable BBQ Grill
-
Aluminum Coil
Keywords [ 0 5mm aluminum coil for construction ] match 221 Products.
1100 H26 60mm AlMn Aluminum Strip Coil For Foil Tile Trim
| Product Name: | Aluminum Strip Coil |
|---|---|
| Place Of Origin: | China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
Anti Slip Aluminum Checker Plate Sheet 5052 Aluminium Diamond Plate China Manufacturer for Architectural Cladding
| Keyword: | 5052 Checkered Aluminum Plate,5052 Aluminum Diamond Sheet |
|---|---|
| Application: | Construction , Flooring ,Refrigerator, Wine Cabinet, Kitchen Cabinet Etc. |
| Temper: | O-H112, O / H14 / H32 / H24 |
Aluminum Sublimation Metal Plates for Cookwares and Lights or Other Products
| Product Name: | Aluminum Sheet |
|---|---|
| Place Of Origin: | China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
Construction 3000 Series 3003 Aluminum Round Circle Hard Anodizing Enameling
| Product Name: | Aluminum Round Circle |
|---|---|
| Place Of Origin: | China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
Custom Aluminum 25mm 30mm Aluminum Disc For Pan Non Stick Rice Cookers
| Product Name: | Aluminum 25mm Disc, Aluminum Disc Rice Cookers, Aluminum Circle For Pan Non Stick |
|---|---|
| Alloy/Grade: | 1000—8000 Series |
| Thickness: | 0.3mm-6.0mm |
1100 1050 1060 3003 3105 Polishing Aluminum Disc Circle Plate Aluminium Disk For Cookware
| Product Name: | Aluminium Circle 3003,1060 Aluminum Circle Disc,aluminum Circle Round Aluminum Plate |
|---|---|
| Alloy/Grade: | 1000, 2000, 3000, 5000, 6000, 7000, 8000 Series |
| Thickness: | 0.3mm-6.0mm |
Aluminum Checker Plate 3000 Series Embossed Aluminum Diamond Plate 5754 5052 5083 Aluminum Tread Plate
| Product Name: | 1060 Aluminum Tread Plate,H34 Aluminum Tread Plate,5754 5052 5083 H34 Aluminum Tread Plate |
|---|---|
| Alloy/Grade: | 1000series-8000series |
| Temper: | O - H112 , T3 - T8 , T351 - T851 |
SGS 1xxx 3xxx 5xxx 8xxx Series Aluminum Diamond Plate Sheets embossed aluminum sheet
| Product Name: | Diamond Embossed Aluminum |
|---|---|
| Place Of Origin: | China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
Factory High Quality 5000 Series Aluminum Diamond Checkered Plate Embossed Aluminium Diamond Sheet
| Alloy: | 1100, 1145, 1050, 1060, 3003, 3004, 3005, 3102, 5052, 5A02, 5754 |
|---|---|
| Temper: | O - H112 |
| Thickness: | 0.13mm-6.5mm |
5.0mm 3003 H14 6061 5052 Stucco Embossed Aluminum Sheet Black Checker Plate Aluminium
| Product Name: | Embossed Aluminum Sheet |
|---|---|
| Place Of Origin: | Gongyi,China |
| Brand: | YongSheng Aluminum Industry Co., Ltd. |


