All Products
-
Aluminum Strip Coil
-
Color Coated Aluminum Coil
-
Aluminum Foil Roll
-
Aluminum Sheet Plate
-
Aluminum Circle Disc
-
Aluminum Foil Laminated Polyester Film
-
Aluminum Checkered Plate
-
Aluminum Diamond Plate Sheet
-
Embossed Aluminum Sheet
-
Anodized Aluminum Sheet
-
Mirror Aluminum Sheet
-
Aluminum Foil Container
-
Aluminum Foil Lunch Box
-
Disposable BBQ Grill
-
Aluminum Coil
Keywords [ 1mm thickness aluminum strip coil ] match 119 Products.
Aluminum Alloy Strip Color Coated Channel Letter Aluminum Strip Coil For Letter
| Keyword: | Aluminum Alloy Strip,color Coated Aluminum Strip,color Coated Channel Letter Aluminum Coil Aluminum |
|---|---|
| Place Of Origin: | Huiguo Town, Gongyi City, Henan Province, China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
Mirror Aluminum Alloy Strip Color Coated Channel Letter Aluminum Strip Coil For Letter
| Keyword: | Aluminum Alloy Strip, Color Coated Aluminum Strip,color Coated Channel Letter Aluminum Coil Aluminum |
|---|---|
| Place Of Origin: | Huiguo Town, Gongyi City, Henan Province, China |
| Application: | Industry、Decoration、Building、Packing、Pressing、Etc. |
Aluminum 1050 1060 1070 1100 Strip Coil For Car Parts Battery Bottles Cans
| Grade: | 1000 3000 5000 6000 Series |
|---|---|
| Temper: | O-H112, T3-T8, T351-T851 |
| Thickness: | 0.1-6.5mm |
5052 H34 Aluminum Coil Sheet Strip Aluminum Roofing Coil for Precision Engineering and Manufacturing
| Certificate: | SGS, ISO, RoHS, Etc. |
|---|---|
| Surface: | Mill Finish |
| Application: | Aluminum Window, Door, Curtain Wall, Hand Railing, Normal Aluminum Profile, Decorative And Industrial Aluminum Profile |
0.5mm 0.6mm 1mm Thickness Cold Rolled Aluminum Coil Free Sample for Furniture Industry Construction
| Product Name: | Aluminum Coil/Roll |
|---|---|
| Is Alloy: | Is Alloy |
| Alloy: | 1100, 1145, 1050, 1060, 3102, 3003, 3004, 3005, 5052, 5A02, 5754 |
Mirror 1100 3003 Aluminum Strip Metal Strip Brushed Polished
| Alloy: | 1050 1060 3003 3004 |
|---|---|
| Temper: | O, H14, H16, H24, H26, Etc |
| Thickness: | 0.2-2.0mm |
Industrial Aluminum Strip 1060 1100 3003 5052 6061 8011 For Transformer Winding
| Product Name: | 1060 1100 3003 5052 6061 8011 For Transformer Winding |
|---|---|
| Length: | Customized |
| Tolerance: | ±0.02mm |
0.5 Mm Aluminum Strip Aluminum Coils Strip For Industry Building Packing
| Alloy: | 1060 1070 1100 3003 3005 5052 6061, Etc |
|---|---|
| Temper: | O-H112, Etc |
| Width: | 3-2600mm |
0.8mm 10mm 20mm Letter Sign Aluminum Strip 1100 1060
| Product Name: | 0.8mm*10mm 20mm Letter Sign Aluminum Strip 1100 1060 |
|---|---|
| Alloy: | 1060 1070 1100 3003 3005 5052 6061, Etc |
| Temper: | O, H12, H14, H26, H22, H32, H34, H36, Etc |
0.5mm 1mm 3mm 15mm 20mm 25mm 1050 1060 1100 Thin Flat Aluminium Strip Coil For Transformers / Batteries
| Keyword: | Aluminium Strip Coil,Flat Aluminium Strip,1050 1060 1100 Aluminium Strip |
|---|---|
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
| Alloy/Grade: | 1000, 2000, 3000, 5000, 6000, 7000, 8000 Series |


