All Products
-
Aluminum Strip Coil
-
Color Coated Aluminum Coil
-
Aluminum Foil Roll
-
Aluminum Sheet Plate
-
Aluminum Circle Disc
-
Aluminum Foil Laminated Polyester Film
-
Aluminum Checkered Plate
-
Aluminum Diamond Plate Sheet
-
Embossed Aluminum Sheet
-
Anodized Aluminum Sheet
-
Mirror Aluminum Sheet
-
Aluminum Foil Container
-
Aluminum Foil Lunch Box
-
Disposable BBQ Grill
-
Aluminum Coil
Keywords [ 1mm thickness aluminum strip coil ] match 119 Products.
Mill Finish Aluminium Coil Roll Sheet Strip Manufactured for Door Application Lightweight and Durable Material
| Product Name: | Aluminum Coil/Roll |
|---|---|
| Alloy Or Not: | Is Alloy |
| Thickness: | 0.1mm - 3.0mm |
Thickness 0.1-3.0 mm Aluminum Coil Roll Strip Width 3-2600 mm SGS Certified Material for Manufacturing
| Product Name: | Aluminum Coil/Roll |
|---|---|
| Alloy Or Not: | Is Alloy |
| Alloy: | 1100, 1145, 1050, 1060, 3102, 3003, 3004, 3005, 5052, 5A02, 5754 |
Mill Finish Aluminium Coil Roll Strip Including Expert Cutting Service Applicable to Metal Furniture and Aerospace Components
| Product Name: | Aluminum Coil/Roll |
|---|---|
| Alloy Or Not: | Is Alloy |
| Alloy: | 1100, 1145, 1050, 1060, 3102, 3003, 3004, 3005, 5052, 5A02, 5754 |
Channelume Aluminum Strip Color Mirror Aluminum Coil Strip For Channel Letter
| Keyword: | Channelume Aluminum Strip,Color Mirror Aluminum Coil Strip,Aluminum Coil Strip For Channel Letter |
|---|---|
| Alloy/Grade: | 1000—8000 Series |
| Brand: | YongSheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
Low Price Aluminum Coil 3104 3105 3003 3004 Aluminum Trim Coil Aluminum Coil For Channel Letter
| Keyword: | Aluminum Trim Coil,aluminum Coil For Channel Letter,3104 Aluminum Coil |
|---|---|
| Place Of Origin: | Huiguo Town, Gongyi City, Henan Province, China |
| Alloy/Grade: | 1000series-8000series |
Aluminum Coil Manufacturing Aluminum Sheet Coil 1100 1050 1060 Alloy Aluminum Coils for Can
| Keyword: | Aluminum Coils For Can, Aluminum Sheet Coil, Aluminum Alloy Coil |
|---|---|
| Place Of Origin: | Huiguo Town, Gongyi City, Henan Province, China |
| Alloy/Grade: | A1050, A1060, A1070, A1100 |
12mm Aluminum Plate 5mm 0.1mm 0.2mm 0.3mm 0.7mm Aluminum Sheet Coil
| Keyword: | 12mm Aluminum Plate,5mm Aluminum Sheet,0.1mm 0.2mm 0.3mm 0.7mm Aluminum Sheet Coil |
|---|---|
| Place Of Origin: | Gongyi, China |
| Standards: | ASTM-B209,EN573-1,GB/T3880.1-2006 |
0.1mm Anodized Aluminum Sheet Plate 5mm 0.2mm 0.3mm 0.7mm T351
| Name: | Aluminum Sheet |
|---|---|
| Processing Service: | Bending, Decoiling, Welding, Punching, Cutting |
| Temper: | O~H112, T3~T8, T351~851 |
0.1mm Aluminum Mirror Sheet Roll Polished Strip Coil 3003 1060
| Thickness: | 0.1-10mm |
|---|---|
| Edge: | Mill Edge |
| Width: | 10-1500mm |
0.1mm 350mm Aluminum Alloy Sheets Plate 1060 3003 5052 6061 8011 2200mm
| Name: | Aluminium Plate |
|---|---|
| Processing Service: | Bending, Decoiling, Welding, Punching, Cutting |
| Temper: | O - H112 |


