All Products
-
Aluminum Strip Coil
-
Color Coated Aluminum Coil
-
Aluminum Foil Roll
-
Aluminum Sheet Plate
-
Aluminum Circle Disc
-
Aluminum Foil Laminated Polyester Film
-
Aluminum Checkered Plate
-
Aluminum Diamond Plate Sheet
-
Embossed Aluminum Sheet
-
Anodized Aluminum Sheet
-
Mirror Aluminum Sheet
-
Aluminum Foil Container
-
Aluminum Foil Lunch Box
-
Disposable BBQ Grill
-
Aluminum Coil
Keywords [ 1mm thickness aluminum strip coil ] match 119 Products.
2600mm Width Slitting Thin Aluminum Strips 1mm For Insulating Glass Spacer
| Product Name: | Aluminum Strip Coil |
|---|---|
| Place Of Origin: | China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
Thickness 0.1mm To 6.0mm H12 H18 H24 H26 H28 Aluminum Sheet Coil 1100 1060 1050 3003 5052 6063
| Keyword: | 0.1mm To 6.0mm Aluminum Coil, H12 H18 H24 H26 H28 Aluminum Sheet/Coil,1xxx—6xxx Aluminum Coil |
|---|---|
| Alloy/Grade: | 1000—8000 Series |
| Thickness: | 0.13mm-6.5mm |
1mm 2mm Aluminium Thin Strip 1000series Flexible Aluminum Strips
| Alloy: | 1000series-8000series |
|---|---|
| Temper: | O-H112,T3-T8 |
| Thickness: | 0.13mm-6.5mm |
1050 1060 1070 1100 3003 5052 H28 H14 Prepainted Colored Coated Aluminum Sheet Coil Strip For Roofing
| Keyword: | Aluminum Sheet Coil For Roofing,Prepainted Colored Coated Aluminum Sheet Coil Strip,1050 1060 1070 1100 3003 5052 Aluminum Sheet Coil Strip |
|---|---|
| Alloy/Grade: | 1000—8000 Series |
| Thickness: | 0.13mm-6.5mm |
New Energy Battery Soft Connector 1060 Aluminum Strip O Temper 0.1 0.2 0.3mm Thick
| Grade: | 1000 Series |
|---|---|
| Temper: | O-H112, Etc |
| Thickness: | 0.1mm, 0.2mm, 0.3mm |
5000 Series Aluminum Coil Manufacturer 5052 5754 5083 5005 5182 Aluminum Sheet Coil strip
| Keyword: | Aluminum Coil 5052,Aluminum Sheet Coil,aluminum Coils Strip |
|---|---|
| Place Of Origin: | Huiguo Town, Gongyi City, Henan Province, China |
| Alloy/Grade: | 5005/5052/5083/5086/5182/5754/5454/5A06/5A05/5251 |
3005 3105 Aluminum Trim Coil Manufacturer Alloy Coated Coil Price
| Keyword: | Aluminum Coils For Can, Aluminum Sheet Coil, Aluminum Alloy Coil |
|---|---|
| Place Of Origin: | Huiguo Town, Gongyi City, Henan Province, China |
| Alloy/Grade: | A1050, A1060, A1070, A1100 |
Cold Rolled Aluminum Roofing Coils H24 From China
| Keyword: | Cold Rolled Aluminum Coils, Aluminum Coil For Roofing |
|---|---|
| Place Of Origin: | Huiguo Town, Gongyi City, Henan Province, China |
| Alloy/Grade: | A1050, A1060, A1070, A1100 |
1050 Aluminum Alloy Coil 2mm 5mm Thickness Coil Sheet
| Keyword: | 1050 Aluminum Coil,2mm-5mm Aluminum Coil Price, |
|---|---|
| Place Of Origin: | Huiguo Town, Gongyi City, Henan Province, China |
| Temper: | O-H112,T3-T8,T351-T851 |
China Manufacture Good Quality Thickness 0.1mm to 3.0mm Aluminum Coil Roll Strip Designed for Durable
| Product Name: | Aluminum Coil/Roll |
|---|---|
| Alloy: | 1100, 1145, 1050, 1060, 3102, 3003, 3004, 3005, 5052, 5A02, 5754 |
| Temper: | O~H112 |


