All Products
-
Aluminum Strip Coil
-
Color Coated Aluminum Coil
-
Aluminum Foil Roll
-
Aluminum Sheet Plate
-
Aluminum Circle Disc
-
Aluminum Foil Laminated Polyester Film
-
Aluminum Checkered Plate
-
Aluminum Diamond Plate Sheet
-
Embossed Aluminum Sheet
-
Anodized Aluminum Sheet
-
Mirror Aluminum Sheet
-
Aluminum Foil Container
-
Aluminum Foil Lunch Box
-
Disposable BBQ Grill
Keywords [ square aluminum foil container ] match 277 Products.
Diameter 50 To 240mm Aluminum Circle 2 To 6mm Thickness 1050 1060 3003 5052 Aluminum Disc
| Name: | Aluminum Circle |
|---|---|
| Material Process: | Hot Rolled (DC) / Cold Rolled (CC) |
| Alloy/Grade: | 1050, 1060, 1070, 1100, 3002, 3003, 3004, 5052A, 5052, 5754, 6061 |
Aluminium Checker Plate 1050 1100 3003 5052 Aluminum Embossed Sheet for Refrigerator Use
| Alloy/Grade: | 1000 Series,3000 Series, 5000 Series |
|---|---|
| Temper: | O-H112, O / H14 / H32 / H24 |
| Thickness: | 0.13mm-6.5mm |
5 Bar Aluminium Checker Plate Pattern Aluminum Plate AA1100 Aluminum Checkered Plate for Elevator Floor
| Keyword: | Pattern Aluminum Plate,Aluminum Checkered Plate For Elevato,5 Bar Aluminium Checker Plater Floor, |
|---|---|
| Alloy/Grade: | 1100, 1145, 1050, 1060, 3003, 3004, 3005, 3102, 5052, 5A02, 5754 |
| Temper: | O - H112 |
Aluminum Strip / Tape 1050 3105 0.2-4mm Thick Aluminum Strip For Battery Material
| Model Number: | 1050 3105 |
|---|---|
| Temper: | O-H112 |
| Width: | 7-1000mm |
12mm Aluminum Plate 5mm 0.1mm 0.2mm 0.3mm 0.7mm Aluminum Sheet Coil
| Keyword: | 12mm Aluminum Plate,5mm Aluminum Sheet,0.1mm 0.2mm 0.3mm 0.7mm Aluminum Sheet Coil |
|---|---|
| Place Of Origin: | Gongyi, China |
| Standards: | ASTM-B209,EN573-1,GB/T3880.1-2006 |
1050 1060 1070 Aluminum Sheet Metal 0.5mm 2mm Plate Price
| Keyword: | Aluminum Sheet 1050,1100 Aluminum Sheet,1100 Aluminum Coil |
|---|---|
| Place Of Origin: | China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
3003 3105 5052 Aluminum Sheet Metal Supplier Wholesale 4x8
| Keyword: | Aluminum Sheet 3003,3105 Aluminum Sheet,wholesale Aluminum Sheet |
|---|---|
| Place Of Origin: | China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
350mm Aluminum Sheet Plate Metal 1050 1070 3105 5052 O H12 H15 H16 H18 H24
| Keyword: | H12 Aluminium Plate,H24 Aluminum Sheet,1070 Aluminum Sheet |
|---|---|
| Alloy/Grade: | 1000series-8000series |
| Temper: | O - H112 , T3 - T8 , T351 - T851 |
5052 Aluminum Sheet Metal 0.1mm 0.2mm 0.3mm 0.7mm H32 Sheet Factory
| Keyword: | H32 Aluminium Plate,5052 Aluminum Sheet,0.1mm Aluminum Sheet Factory |
|---|---|
| Alloy/Grade: | 5052 |
| Temper: | O - H112 , T3 - T8 , T351 - T851 |
Anodized Aluminum Plate Sheet 1060 1100 3003 5083 6061 1000mm
| Width: | 1000mm-1500mm |
|---|---|
| Certificate: | ISO, SGS, BV |
| Temper: | O, H12, H14, H16, H18, H22, H24, H26, H32, H34, H36, H38, T4, T5, T6, T651 |


