All Products
-
Aluminum Strip Coil
-
Color Coated Aluminum Coil
-
Aluminum Foil Roll
-
Aluminum Sheet Plate
-
Aluminum Circle Disc
-
Aluminum Foil Laminated Polyester Film
-
Aluminum Checkered Plate
-
Aluminum Diamond Plate Sheet
-
Embossed Aluminum Sheet
-
Anodized Aluminum Sheet
-
Mirror Aluminum Sheet
-
Aluminum Foil Container
-
Aluminum Foil Lunch Box
-
Disposable BBQ Grill
Keywords [ square aluminum foil container ] match 277 Products.
Anodized Aluminum Plates Sheets 5052-H38 5005 H34 5754 Aluminum Sheet Metal For Signs
| Keyword: | Aluminum Sheet Coil,4x8 Aluminum Sheet Price,aluminum Sheets For Signs |
|---|---|
| Place Of Origin: | Huiguo Town, Gongyi City, Henan Province, China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
High Precision Aluminum Sheet Roll 2.0mm 3.0 Mm Aluminum Plate 80mm X 200mm Aluminum Sheet
| Keyword: | High Precision Aluminum Sheet,Aluminum Sheet 2.0mm,Aluminum Sheet 3.0 Mm |
|---|---|
| Place Of Origin: | Huiguo Town, Gongyi City, Henan Province, China |
| Grade: | 1000, 2000, 3000, 5000, 6000, 7000, 8000 Series |
Diameter 80 To 1000mm Aluminum Circle 0.13 To 6.5mm 3003 Manufacturer From China
| Keyword: | 3003 Aluminum Circle,3003 Aluminum Disc,240mm Aluminum Circle |
|---|---|
| Material Process: | Hot Rolled (DC) / Cold Rolled (CC) |
| Surface Treatment: | Coated, Mill Finished |
3003 Alloy Aluminum Round Circle / Disc 0.4mm Discs Circle
| Keyword: | 3003 Aluminum Circle, 3003 Aluminum Disc,0.4mm Aluminum Circle |
|---|---|
| Material Process: | Hot Rolled (DC) / Cold Rolled (CC) |
| Surface Treatment: | Coated, Mill Finished |
Diameter 50 Mm Aluminum Circle 2 To 6mm 1050 1060 3003 5052 Manufacturer From China
| Name: | Aluminum Circle |
|---|---|
| Material Process: | Hot Rolled (DC) / Cold Rolled (CC) |
| Alloy/Grade: | 1050, 1060, 1070, 1100, 3002, 3003, 3004, 5052A, 5052, 5754, 6061 |
Rustproof 1100 Aluminum Alloy Cirlce Discs 80 - 1000mm With Thickness 0.1mm
| Application: | Pots, Pans, Fryers Etc. |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Diameter: | 80-1000mm |
1000 Series 3000 Series Aluminum Disc Disk Round Aluminum Circle for Cookware
| Raw Material: | 1060 1100 3003 3004 5052 |
|---|---|
| Temper: | O, H12, H14, H16, H18 |
| Diameter: | 80-1000mm |
3003 Checkered Aluminum Alloy Plate Noneslip 5 Bars Patterned Aluminum Checker Plate Sheet For Trailers
| Keyword: | 3003 Checkered Aluminum Alloy Plate,Aluminum Checker Plate,5 Bars Patterned Aluminum Plate |
|---|---|
| Brand: | YongSheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
| Alloy/Grade: | 1000 Series,3000 Series, 5000 Series |
Diamond Aluminum Plate / Aluminum Checkered Patterned Plate / Embossed Perforated Aluminum Sheet
| Keyword: | Diamond Aluminum Plate,Aluminum Checkered Patterned Plate,Embossed Perforated Aluminum Sheet |
|---|---|
| Brand: | YongSheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
| Alloy/Grade: | 1000 Series,3000 Series, 5000 Series |
5.0mm 6.5mm Aluminum Checkered Plate 5754 H32 Aluminum Diamond Plate 4x8 Sheet
| Keyword: | Diamond Aluminum Plate,Aluminum Checkered Patterned Plate,Embossed Perforated Aluminum Sheet |
|---|---|
| Alloy/Grade: | 1000 Series,3000 Series, 5000 Series |
| Temper: | O-H112 |


