All Products
-
Aluminum Strip Coil
-
Color Coated Aluminum Coil
-
Aluminum Foil Roll
-
Aluminum Sheet Plate
-
Aluminum Circle Disc
-
Aluminum Foil Laminated Polyester Film
-
Aluminum Checkered Plate
-
Aluminum Diamond Plate Sheet
-
Embossed Aluminum Sheet
-
Anodized Aluminum Sheet
-
Mirror Aluminum Sheet
-
Aluminum Foil Container
-
Aluminum Foil Lunch Box
-
Disposable BBQ Grill
Keywords [ aluminum foil container packaging ] match 412 Products.
0.08x60/80mm Smoke Duct Aluminum Foil Slitting 8011 O Temper
| Alloy: | 8011 Aluminum |
|---|---|
| Temper: | O |
| Thickness: | 0.08mm, Customized |
High Dyne Value 12-16um Aluminum Foil For Lithium Battery Positive Electrode
| Product Name: | High Dyne Value Battery Foil |
|---|---|
| Alloy: | 1050 1060 1100 1235 |
| Temper: | O, H14, H18, H22, H24 |
Double zero aluminum foil 0.006 to 0.009 mm food grade pharmaceutical pacaking high barrier moisture proof factory direct
| Alloy: | 1235, 8011, Etc |
|---|---|
| Temper: | O, Etc |
| Thcikness: | 0.006-0.009mm |
Burger Foil Hexagon Honeycomb Paper Laminated Aluminum Foil Burger Wrapping
| Material: | Aluminum Foil And Paper |
|---|---|
| Thickness: | Pure Aluminium Foil In Thickness 7mic + 25/30/35/40gsm Food Grade Paper |
| Alloy: | 8011 |
Deep Heavy - Duty Disposable And Convenient Half Size Steam Table Aluminum Foil Pan
| Material: | 99% Pure Aluminum Foil |
|---|---|
| Alloy: | 3003, 3004, 8011, Etc |
| Type: | Rectangle |
Heavy - Duty Aluminum Foil Roll 1235 3003 8011 8021 H14 Temper
| Alloy: | 1235, 3003, 5052, 8011, 8021, Etc |
|---|---|
| Thickness: | 0.006-0.2mm |
| Width: | 10-1500mm |
Flame Retardant Oil-Proof Silver / Gold Embossed Aluminum Foil Series 1000 3000 8000
| Alloy Series: | 1000, 3000, 5000, 8000 |
|---|---|
| Temper: | H22, H24, H26 |
| Thickness: | 0.006-0.2mm |
18mic * 15cm Pop Up Aluminum Foil Sheets Embossed With Customized Pakaging Box
| Alloy: | 8011 Aluminum |
|---|---|
| Thickness: | 13-20mic |
| Type: | Sheets |
1lb Aluminum Foil Mini Loaf Pans With Lids Small Tin Foil Bread Pan
| Alloy: | 3003, 3004, 8011, Etc |
|---|---|
| Size: | 6.1x3.75x2 Inch |
| Capacity: | 15oz |
Aluminum Foil Lunch Box With Wrinkled Embossing O Temper Thickness >0.05mm
| Surface Treatment: | Aluminium Natural Color (no Treatment), Printing, Coloring, Coating, Laminating |
|---|---|
| Height: | ≤120mm |
| Width: | 30-600mm |


