All Products
-
Aluminum Strip Coil
-
Color Coated Aluminum Coil
-
Aluminum Foil Roll
-
Aluminum Sheet Plate
-
Aluminum Circle Disc
-
Aluminum Foil Laminated Polyester Film
-
Aluminum Checkered Plate
-
Aluminum Diamond Plate Sheet
-
Embossed Aluminum Sheet
-
Anodized Aluminum Sheet
-
Mirror Aluminum Sheet
-
Aluminum Foil Container
-
Aluminum Foil Lunch Box
-
Disposable BBQ Grill
Keywords [ 3003 thin aluminum coil strip ] match 483 Products.
3004 Battery Aluminum Foil Roll 45 Cm 3004 Aluminium Foil In Rolls
| Keyword: | Battery Aluminum Foil,aluminum Foil 3004,aluminium Foil In Rolls |
|---|---|
| Alloy/Grade: | 1000, 2000, 3000, 5000, 6000, 7000, 8000 Series |
| Type: | Heavy Gauge Foil, Medium Gauge Foil, Light Gauge Foil |
0.5-6mm Thickness Aluminum Plate 1050 1060 3003 5052 5754 5083 A6061 T6 Aluminum Sheet
| Keyword: | 6061 Aluminum Metal Sheet,aluminum Plate 5052 5083 6061,2mm Thickness 6061 T6 Aluminum Plate |
|---|---|
| Place Of Origin: | Gongyi, China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
3003 1000 Series H24 Corrugated Aluminium Roof Sheet Fireproof
| Keyword: | Aluminum Roofing Sheet ,3003 H24 Corrugated Aluminium Roof Plate,Aluminium Roof |
|---|---|
| Material: | 1000 Series, 3000 Series, 5000 Series, 6000 Series Aluminum Sheet |
| Technical: | Hot Rolled |
Small Size Aluminum Circle Disc 3003 H24 Circle Aluminum Pans
| Alloy: | 1000, 3000, 5000 Series |
|---|---|
| Temper: | O-H112, Etc |
| Diameter: | 80-1000mm |
Aluminum Alloy 1050 1100 3003 5052 6061 7075 8011 Aluminum Sheet Plate 5mm 10mm
| Keyword: | Aluminum Sheet Plate 5052,aluminum Sheet Plate 5mm,aluminum Sheet Plate 10mm |
|---|---|
| Place Of Origin: | Gongyi, China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
1050 1060 1100 3003 5083 6061 Aluminum Plate For Cookwares And Lights
| Keyword: | 1050 1060 1100 3003 Aluminum Plate, Aluminum Plate For Cookwares And Lights, 5083 6061 Aluminum Sheet |
|---|---|
| Place Of Origin: | Gongyi, China |
| Standards: | ASTM-B209,EN573-1,GB/T3880.1-2006 |
1100 1060 3003 3105 1.2mm 2mm 3mm Thick Aluminum Plates Sheets For Traffic Signs
| Keyword: | Aluminum Sheet 3003 H14,3105 Aluminum Sheet,16mm Thick Aluminum Plate |
|---|---|
| Place Of Origin: | Huiguo Town, Gongyi City, Henan Province, China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
6000 7000 8000 Series H32 H34 H116 Aluminum Strip Coil
| Product Name: | Aluminum Strip Coil |
|---|---|
| Place Of Origin: | China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
PE PVC Coated 3105 Thin Aluminium Strip Roll 0.5mm 2mm 3mm Thick For Ppr Pipe
| Product Name: | Aluminum Strip |
|---|---|
| Brand: | Yongsheng |
| Alloy/Grade: | 1000series-8000series |
5a02 8006 Food Grade Aluminum Foil Jumbo Roll Anti Corrosion
| Keyword: | 8006 8011 Food Grade Aluminum Foil, Aluminum Foil Jumbo Roll, Aluminum Foil For FoodPackage |
|---|---|
| Alloy Type: | 1050, 1060, 1070, 1100, 1235, 1145, 3003, 3004, 5052, 5A02, 8006, 8011, 8021, 8079 |
| Inner Core Materials: | Aluminum Core, Etc. |


