All Products
-
Aluminum Strip Coil
-
Color Coated Aluminum Coil
-
Aluminum Foil Roll
-
Aluminum Sheet Plate
-
Aluminum Circle Disc
-
Aluminum Foil Laminated Polyester Film
-
Aluminum Checkered Plate
-
Aluminum Diamond Plate Sheet
-
Embossed Aluminum Sheet
-
Anodized Aluminum Sheet
-
Mirror Aluminum Sheet
-
Aluminum Foil Container
-
Aluminum Foil Lunch Box
-
Disposable BBQ Grill
Keywords [ 3003 thin aluminum coil strip ] match 483 Products.
3 Inch Aluminum Circle Plate 1060 A3003 Aluminum Round Disc For Pot
| Keyword: | Aluminum Circle For Pot,round Disc Aluminum,china Aluminum Circle |
|---|---|
| Alloy/Grade: | 1050, 1060, 1070, 1100, 3002, 3003, 3004, 5052A, 5052, 5754, 6061 |
| Hardness: | O, H12, H14, H16, H18 |
A3003 Aluminum Disc Mill Finish Coating For Pan Non Stick
| Keyword: | Aluminium Circle Importer,aluminum Circle For Pan Non Stick,aluminum Circle Plate |
|---|---|
| Alloy/Grade: | 1050, 1060, 1070, 1100, 3002, 3003, 3004, 5052A, 5052, 5754, 6061 |
| Hardness: | O, H12, H14, H16, H18 |
5.0mm 3003 H14 Embossed Aluminum Sheet 6061 5052 Orange Peel Checker
| Product Name: | Embossed Aluminum Sheet |
|---|---|
| Place Of Origin: | Gongyi,China |
| Brand: | YongSheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
18oz Smooth Aviation Foil Container 520ml Aluminum Foil Lunch Box Aviation Grade
| Raw Material: | Aluminum Foil |
|---|---|
| Temper:: | H14 |
| Usage:: | Aviation Grade |
1100 1050 3003 3xxx Series 2.8mm 3mm Thick 4x8 Aluminum Sheets Coil For Signs
| Keyword: | Aluminum Sheet Coil,4x8 Aluminum Sheet Price,aluminum Sheets For Signs |
|---|---|
| Place Of Origin: | Huiguo Town, Gongyi City, Henan Province, China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
3000 Series 3003 Alloy Aluminium Circle and Disc for Cookware
| Alloy: | 3003 |
|---|---|
| Temper: | O, H12, H14, H16, H18 |
| Thickness: | 0.13 Mm-6.5 Mm |
Foil Aluminum Rolls Jumbo 1235 3003 5052 8006 8011 Aluminum Foil Roller
| Keyword: | 8011 Aluminum Foil,foil Aluminum Rolls,Aluminum Foil Roller |
|---|---|
| Item: | Supplier Catering Aluminium Foil, Silver Aluminium Foil Paper, Food Packing Household Aluminium Foil |
| Type: | Heavy Gauge Foil, Medium Gauge Foil, Light Gauge Foil |
Industrial Aluminum Foil Rolls For Household / Medical 0.006 - 0.2mm H112
| Name: | Aluminum Foil Rolls |
|---|---|
| Type: | Heavy Gauge Foil, Medium Gauge Foil, Light Gauge Foil |
| Width: | 10mm ~ 1500mm |
Anodized Aluminum Sheet 1050 1060 1100 3003 5083 6061 Aluminum Plate For Cookwares And Lights
| Keyword: | Anodized Aluminum Sheet,1050 1060 1100 3003 5083 6061 Aluminum Plate,Aluminum Plate For Cookwares And Lights |
|---|---|
| Place Of Origin: | Gongyi, China |
| Standards: | ASTM-B209,EN573-1,GB/T3880.1-2006 |
Aluminum Mirror Sheet
| Product Name: | Lighting Reflective Rate 86% Aluminum Mirror Sheet,Lighting Reflective Rate 95% Polished Aluminum Sheet,polished Anodizing Aluminum Plate Reflector |
|---|---|
| Place Of Origin: | Henan Province, China |
| Processing Service: | Bending, Decoiling, Welding, Punching, Cutting |


