All Products
-
Aluminum Strip Coil
-
Color Coated Aluminum Coil
-
Aluminum Foil Roll
-
Aluminum Sheet Plate
-
Aluminum Circle Disc
-
Aluminum Foil Laminated Polyester Film
-
Aluminum Checkered Plate
-
Aluminum Diamond Plate Sheet
-
Embossed Aluminum Sheet
-
Anodized Aluminum Sheet
-
Mirror Aluminum Sheet
-
Aluminum Foil Container
-
Aluminum Foil Lunch Box
-
Disposable BBQ Grill
Keywords [ 3003 thin aluminum coil strip ] match 483 Products.
12 Mic 8011 Jumbo Roll Aluminum Foil Food Grade Kitchen Foil Paper
| Alloy: | 8011 |
|---|---|
| Temper: | O, H12, H14, H18, H24, H22, Etc |
| Thickness: | 12mic |
6061 T6 Aluminum Plate for Marine Applications Thickness 0.2-500mm Term CFR
| Alloy: | 1100 3003 5052 5053 6061 |
|---|---|
| Temper: | O-H112, T3-T8, T351-T851 |
| Width: | 100-2600mm |
1100 3003 Aluminum Round Circle Disk Disc For Cookwares
| Product Name: | Aluminum Circle/Disk |
|---|---|
| Alloy/Grade: | 1000series-8000series |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
Dia 80mm 1100 3003 Aluminum Round Plate Disk Disc For Cookwares
| Product Name: | Aluminum Circle/Disk |
|---|---|
| Alloy/Grade: | 1000, 2000, 3000, 5000, 6000, 7000, 8000 Series |
| Temper: | O-H112,T3-T8,T351-T851 |
Black Diamond Plate Sheets 4x8 aluminum diamond plate aluminum checkered plate
| Keyword: | Black Diamond Plate Sheets,Aluminum Checkered Plate,4x8 Aluminum Diamond Plate |
|---|---|
| Temper: | O-H112,T3-T8 |
| Thickness: | 0.15mm-5mm |
Disposable Food Grade Aluminum Foil Pan 300ml Rectangular Container
| Material: | 3003 3004 8011 Aluminum Foil |
|---|---|
| Shape: | Rectangle Or Customized |
| Use: | Packaging Of Snacks, Side Dishes, Sauces, Desserts, Etc. |
10x13 Inch Half Size Deep Takeaway Rectangular Aluminum Foil Pan
| Name: | 3500ml Half Size Aluminum Foil Pan |
|---|---|
| Length: | 325mm |
| Width: | 262mm |
20ft Oblong Aluminum Food Foil Container Disposable Foil Trays With Foil Lid
| Product Name: | YSA-RE185 |
|---|---|
| Raw Material: | Aluminum Foil |
| Size: | 185x135x50mm |
Custom Aluminum Sheet 5083 5086 H321 H116 Marine Aluminum Plate Sheet For Boat
| Keyword: | Aluminium Plate Marine,custom Aluminum Sheet,5083 Marine Aluminium Plate |
|---|---|
| Alloy/Grade: | 1000—8000 Series |
| Standards: | ASTM-B209,EN573-1,GB/T3880.1-2006 |
1050 1060 1070 Aluminum Sheet Metal 0.5mm 2mm Plate Price
| Keyword: | Aluminum Sheet 1050,1100 Aluminum Sheet,1100 Aluminum Coil |
|---|---|
| Place Of Origin: | China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |


