All Products
-
Aluminum Strip Coil
-
Color Coated Aluminum Coil
-
Aluminum Foil Roll
-
Aluminum Sheet Plate
-
Aluminum Circle Disc
-
Aluminum Foil Laminated Polyester Film
-
Aluminum Checkered Plate
-
Aluminum Diamond Plate Sheet
-
Embossed Aluminum Sheet
-
Anodized Aluminum Sheet
-
Mirror Aluminum Sheet
-
Aluminum Foil Container
-
Aluminum Foil Lunch Box
-
Disposable BBQ Grill
Keywords [ 0 2mm stucco aluminum sheet ] match 40 Products.
6061 6063 7075 T6 Aluminum Sheet / 6061 6063 7075 T6 Aluminum Plate
| Keyword: | 6061 Aluminum Sheet Plate,6063 Aluminum Sheet,7075 T6 Aluminum Sheet |
|---|---|
| Place Of Origin: | Huiguo Town, Gongyi City, Henan Province, China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
High Quality 1050 Aluminum Sheet Metal For Building Material Plate
| Keyword: | 1050 Aluminium Plate,1050 Aluminum Sheet, Aluminum Sheet Metal For Building Material |
|---|---|
| Temper: | O - H112 , T3 - T8 , T351 - T851 |
| Thickness: | 0.2mm-350mm |
5052 Aluminum Sheet Metal 0.1mm 0.2mm 0.3mm 0.7mm H32 Sheet Factory
| Keyword: | H32 Aluminium Plate,5052 Aluminum Sheet,0.1mm Aluminum Sheet Factory |
|---|---|
| Alloy/Grade: | 5052 |
| Temper: | O - H112 , T3 - T8 , T351 - T851 |
350mm Aluminum Sheet Plate Metal 1050 1070 3105 5052 O H12 H15 H16 H18 H24
| Keyword: | H12 Aluminium Plate,H24 Aluminum Sheet,1070 Aluminum Sheet |
|---|---|
| Alloy/Grade: | 1000series-8000series |
| Temper: | O - H112 , T3 - T8 , T351 - T851 |
High Strength 6061 Aluminum Sheet Alloy Plate H32 Sheet 350mm For Packaging
| Keyword: | Aluminum Sheet |
|---|---|
| Processing Service: | Bending, Decoiling, Welding, Punching, Cutting |
| Temper: | O - H112 |
2mm 1060 Colorful Embossed Aluminum Sheets 10mm Width
| Product Name: | Color Coated Aluminum Coil |
|---|---|
| Place Of Origin: | China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
Thickness 6.0mm Color Coated Anodized Aluminum Sheets PVDF Coating
| Product Name: | Painted Aluminum Coil/Sheet |
|---|---|
| Alloy/Grade: | 1000Series, 3000Series, 5000Series, 6000Series |
| Temper: | O-H112,T3-T8,T351-T851 |
0.5 / 2.0 / 1.25 / 1.6 / 2.5mm 1050 5052 H14 H32 Temper One Side Blue PVC Aluminum Sheet
| Alloy: | 1050 1060 1100 3003 5052, Etc |
|---|---|
| Temper: | O, H14, H18, H24, H32, Etc |
| Width: | 100 - 2600mm |
8000series Color Coated Aluminum Coil
| Product Name: | Color Coated Aluminum Coil |
|---|---|
| Place Of Origin: | China |
| Brand: | Yongsheng Aluminum Industry Co., Ltd. |
1050 3003 4 x 8 aluminum diamond plate sheets laminated aluminum foil are primarily used as anti-slip and decorative materials.
| Product Name: | Aluminum Diamond Plate Sheet |
|---|---|
| Alloy: | 1100, 1145, 1050, 1060, 3003, 3004, 3005, 3102, 5052, 5A02, 5754 |
| Temper: | O-H112 |


